Online Deneme Sınavına Nasıl Kayıt Olunur, Sisteme Nasıl Giriş Yapılır?

Online Deneme Sınav Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

Neden İlkdeneme.com

Yaşanan olumsuz durumların hayatımızın pek çok alanında değişikliklere yol açtığı su götürmez bir gerçek. Sosyal hayattan beslenmeye, ekonomiden, bilişime ve daha sayamayacağımız onca alanda bu değişiklikler kendini gösterdi ve daha da gösterecek gibi. Etkilenen ve değişiklik yaşanan alanlardan biri de şüphesiz “eğitim” olmuştur. Daha önce hayatımızda pek yer edinmeyen “uzaktan eğitim” artık bize hiç de uzak değil.

Uzaktan eğitim kavramı beraberinde birçok kavramı da dünyamıza soktu. “Eba, canlı ders, zoom, telafi eğitimi, online eğitim, online deneme…” bunlardan sadece birkaçı. Bütün bu kavramlarla birlikte insanlar, aileler, eğitimciler hep aynı sorunun etrafında toplandılar: “Uzaktan Eğitimden Çocuklarımız Ne Kadar İstifade Edebiliyor?”

Eğitimin öğretimin başarısını gösteren elbette birtakım çıktılar vardır. Bunlar proje, sınav vs. uygulamalardır. Uzaktan eğitim sürecinde ise öğrencilerin akademik durumlarını tespit etmede bir kavram daha da öne çıkmıştır: “ONLİNE DENEME

Bu bilinçle oluşturulmuş farklı, orijinal bir sayfa : İlkdeneme.com

Türkiye Geneli Online Deneme Sınavı

Türkiye Geneli Online Deneme Sınavı Platformu olan İlkdeneme Kendi alanında uzman bir kadroyla oluşturulmuş ilkdeneme.com sayfası online deneme kavramına farklı pencereler açmış ve yeni bir soluk getirmiştir.

Öğrenciler bu sayfada sadece online deneme olmayacak ayrıca bu denemelerde kendi eksik yanlarını fark edecek. Nasıl mı? Deneme sonrası sadece öğrencilerimize doğru cevapları vermekle yetinmeyecek onlara yanlış yaptıkları soruların videolu çözümünü de ulaştıracağız.

Böylelikle öğrencimiz sadece hangi soruyu yanlış yaptığını görmeyecek aynı zamanda neden yanlış yaptığının da farkına vararak başka denemeler ve daha önemlisi sınavda bu yanlışlara düşmeyecektir.

Deneme sonuçları ile soru listesinde konular da eklentili olacağından öğrencimiz derslerdeki eksik konu başlıklarını  da fark edeceklerdir.

İlkdeneme.com Türkiye’deki tüm orta okullara sınav imkanı sunarak da sınavın kapsayıcılığını artırmıştır.

Öğrencimiz sınav sonuç kağıdında kendini daha objektif görecektir. Sınıfında, okulunda, ilçesinde, ilinde ve Türkiye’de kaçıncı sırada olduğunu bilmek öğrencimizin kendi durumunu tespit etmesi için önemli bir kriter olacaktır.

Sınav tarihlerinin geniş değil dar bir zaman diliminde gerçekleştirilmesi denemenin hem ciddiyetini hem de herkesle aynı anda deneme olma psikolojisine katkıda bulunacaktır.

Uygulama ve değerlendirmenin arasına bir vaktin girmesi öğrenciyle deneme arasında bir kopukluk meydana getirecektir. Sonuçların sınavın hemen ardından yayınlanması ise denemenin tazeliğini ve heyecanını koruyacaktır.

Öğrencilerimiz deneme sonrasında önemli başarılar elde ettikleri takdirde onların bu başarıları sayfamızda paylaşılacaktır. Bu ise eğitimin olmazsa olmazı pekiştirme kavramını devreye sokacaktır.

İlkdeneme.com sayfasına bilgisayar, tablet, telefondan rahatlıkla girip deneme olabilmeleri öğrencilerimiz için ayrı bir fırsat olacaktır.

İlkdeneme.com bu ve daha da getireceği yeniliklerle online deneme kavramına çok şey katacak öğrencilerimize çok şeyler katacaktır.

“Online Deneme Sınavına Nasıl Kayıt Olunur, Sisteme Nasıl Giriş Yapılır?” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba biz birkez sınava girdik,daha sonra hiç bir denemenize katamiyiruz,Bir türlü aktif olmuyor ,Tekrar kayıt yenilemeye çalıştık oda olmadı ne yapabiliriz

    Cevapla

Yorum yapın