Lgs Tercih Robotu

Lgs Tercih robotu sayesinde aldığınız puanı sitemiz üzerinden hesaplayarak hangi okula yerleşeceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
lgs tercih robotu 2021

Tercih Robotu Nedir?

Öğrenciler LGS öncesi pek çok deneme sınavına girmektedir. Bu denemede her dersten yaptığı netler ışığında hesaplanan puanlarıyla hangi şehirde, hangi okullara gidebileceklerini öğrencilere gösteren uygulamaya “Tercih Robotu” denir. Tercih robotu, öğrenciye sahip olduğu puanın hangi okullara denk geldiğinin ifadesidir aynı zamanda. Tercih robotunu doğru kullanan öğrenciler kendi durumlarını daha objektif bir bakışla görebilirler.

Tercih Robotu Neden Önemlidir?

Sekizinci sınıf öğrencileri sınava hazırlık sürecinde bazı belirsizlikler yaşamaktadır. Bu da onları olumsuz etkilemektedir. Öğrencilerin belirsizlik yaşayıp bu süreçte kendilerine en çok sordukları soru “Bu puanımla acaba hangi okullara gidebilirim?” sorusudur.

Evet;  öğrencilerimiz denemelere giriyor, puanlar alıyor ancak bu puanla hangi okullara gidebileceklerini tam olarak kestiremiyorlar. İşte tam bu noktada öğrencilerimizin bu belirsizliğini giderecek bir kavram ortaya çıkıyor: “ Tercih Robotu”. LGS sürecinde öğrencilerin fazlaca başvuracakları bir unsurdur “Tercih Robotu”. Bunu fark ederek “İLKDENEME” sayfası olarak siz değerli üyelerimize “Tercih Robotu” hizmeti sunuyoruz.